Regulamin klubu

Regulamin etyczny KKK:

- będąc członkiem KKK za priorytetowe i obowiązkowe uważaj przestrzeganie regulaminu łowiska, na którym wędkujesz.

- organizując stanowisko nie przeszkadzaj łowiącym w Twoim pobliżu wędkarzom.

- jako członek KKK swoim zachowaniem „świeć przykładem” dla innych wędkarzy poprzez kulturę i etykę korzystania z łowiska.

- staraj się, by złowione przez Ciebie ryby wróciły do wody w jak najlepszej kondycji od razu, bądź po ewentualnym sfotografowaniu i zważeniu.

- reaguj na wszelkie łamanie przepisów zarówno PZW jak i regulaminu danego łowiska przez przebywających na nim wędkarzy.

- opuszczając łowisko posprzątaj po sobie tak, by przyroda otaczająca wybraną przez Ciebie „miejscówkę” odczuła Twoją obecność w najmniej dotkliwy sposób.

- członek KKK wędkuje zgodnie z zasadą „ZLÓW I WYPUŚĆ” w odniesieniu do karpi, amurów i zgodnie z wewnętrznym uznaniem w odniesieniu do innych gatunków ryb.

- członek KKK na „zasiadkach” bezwzględnie używa mat karpiowych i wody do polewania złowionych ryb. - członek KKK chętnie pomaga młodym karpiarzom.

- członek KKK wspiera Koło PZW-Borek Wielkopolski (opiekun zalewu „Jeżewo”) w kwestii nadzoru i opieki nad zbiornikiem „Jeżewo” oraz terenami mu przyległymi.

- wskazane jest aby członek KKK posiadał opłacone składki PZW, jednakże brak takowych nie eliminuje z członkostwa w KKK.

Dodano: Sierpień 06, 2010